چارچوبی برای رفاه اجتماعی و مدیریت مهارتها در محل کار

عنوان مقاله:  A framework for social well-being and skills management at the workplace

چکیده مقاله:

کارکنان سرمایه انسانی هستند که به موفقیت سازمانهای کارآمد و پایدار کمک می کنند. در اقتصاد دیجیتال سازمانها باید رقابتی عمل کرده و خود را از طریق دانش تحت کنترلشان تمیز دهند. این امر مستلزم اتخاذ راهکارهای نوآورانه است که به کارگران قدرت تشخیص و ارزش داده و فرصت زمانی را جهت حفظ به روز حوزه های دانش مرتبط با سازمان سرمایه گذاری می کنند.

در واقع سازمانها در حفظ کارگران ماهر، بویژه کارکنان ارشدی سرمایه گذاری می کنند که دانش و  تجربه ی این افراد به مثابه ی دارایی ارزشمندی است که بایستی به همکاران جوان منتقل شود.

یک راه حل برای رفع این نگرانی ها، ایجاد شرایطی برای ارتقای احساس سلامت و رفاه کارکنان در محیط کار است. در این مقاله دو ایده درباره ی رفاه و سلامت در محل کار(یعنی سلامت جسمی و اجتماعی) همراه با تکنیک های بازی سازی (تولیدی) ترکیب شده و تجزیه و تحلیل می کند که این ایده چگونه ممکن است به دستیابی تخصص در کارکنان کمک کند (مهارتهای سخت و آسان)، آنها نیازمند بهبود برنامه ی درسی خود هستند.

این امر بخصوص مرتبط با قدردانی زیاد از حس تحقق و تشخیص در بزرگسالان سالخورده است. این مورد مطالعاتی مربوط به پروژه ی active@workاست. این راه حل پیشنهادی شامل یک رفتار هوشمندانه است تا کاربر را از وضعیت رفاه و سلامتی خود آگاه کند و اخطارهایی را برای رفع خستگی یا استرس در محل کار فعال نماید. این راه حل همچنین در به کارگیری فعالیت های جدید و ارزشی، از کارگرانی حمایت میکند که این افراد در آن دانش و تجربه ی خود را به رسمیت شناخته اند و به این ترتیب تشخیص رفاه اجتماعی کارکنان در محل کار ترویج می یابد.

مدیریت تیمی و آموزش به همکاران جوانتر توسط افراد مسن و بهمراهی یک ابزار توسعه، مهارت و ویژگی های نوآورانه ی درون پروژه ای می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان