مدیریت ریسک در پروژه های ساختمانی

عنوان انگلیسی مقاله: RISK MANAGEMENT IN CONSTRUCTION PROJECTS

چکیده مقاله: ریسک در هر کسب و کاری وجود دارد و صنعت ساخت و ساز استثنا نیست. ریسک از لحاظ ایمنی، اقتصادی و اتخاذ به موقع برای پروژه موفق بسیار مهم است. صنعت ساخت و ساز هند در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد و این امر می تواند به طور قابل توجهی توسط پروژه های بزرگ در سراسر کشور رونق یابد. تقاضا برای زیرساخت ها به طور  زيادی  در آينده وجود خواهد داشت. استفاده از تجهیزات و تکنیک های ساخت و ساز مدرن رشد را تسریع کرده است. همانطور که صنعت رشد می کند، ریسک مرتبط با آن نیز رشد می کند. مدیریت ریسک در ساخت و ساز یکی از حوزه های مهم است که برای انجام موفقیت آمیز پروژه نیاز به توجه دارد.

یک پروژه بدون ریسک یک نمونه  است که موجب اختلاف ناچیز می شود به طوری که یک سود منطقی برای طرفین درگیر در یک پروژه وجود دارد. یک قرارداد با طراحی خوب و متعادل با یک اجرا مناسب می تواند  ریسک را کاهش دهد و پروژه رادر  مسیرش نگه دارد. مدیران ساختمان باید بدانند چگونه احتمالات ریسکی  را با الزامات قراردادی، مالی و سازمانی خاص خود متعادل  کنند. برای دستیابی به این توازن، شناسایی  مناسب ریسک و تجزیه و تحلیل ریسک لازم است.

هدف مقاله این است که جنبه هایی را که برای موفقیت پروژه حیاتی هستند، مورد بررسی قرار دهد و دام هایی را که ریسک  پروژه را افزایش می دهد، برجسته کند. همچنین تلاش شده است تا برخی از پیشنهادات را با اشاره به موارد مختلف و بررسی هایی که در گذشته انجام  شده است، ارائه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان